سوالات متداول

متداول ترین پرسش و پاسخ ها

برخی افراد به علت داشتن شرایط خاص، بیشتر در معرض خطر فقر آهن قرار دارند :

  • نوزادان و کودکان در سنین رشد
  • خانم‌های باردار
  • زنان در دوران باروری
  • افراد تحت رژیم‌های گیاهخواری

مصرف روزانه یک میلی‌لیتر قطره آهن لیپوزومال لیپوزوفر® برای نوزادان و کودکان کوچکتر از 3 سال که دچار علائم جدی فقر آهن نیستند از کمبود آهن پیشگیری می‌کند. اما توصیه می‌شود قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت گردد.

یون آهن در فرم لیپوزومال در تماس مستقیم با دندان و لثه قرار نمی‌گیرد و باعث رنگ گرفتن آن‌ها نمی‌شود.

به دلیل عدم تماس مستقیم یون آهن موجود در فرم لیپوزومال با سایر داروها یا ویتامین ها، هیچگونه تداخلی با مصرف در کنار سایر مکمل‌ها و داروها ندارد.

کم خونی ناشی از فقر آهن سبب اختلال رشد و آسیب به جنین می‌گردد؛ در نتیجه تامین آهن مورد نیاز زنان باردار در این دوران جهت جبران کم خونی و حفظ سلامت جنین ضروری می‌باشد.

کپسول و قطره‌های مکمل آهن لیپوزومال به علت تکنولوژی فرمولاسیون آهن لیپوزومال با مصرف همزمان شیر، لبنیات و حتی سایر داروها تداخل ندارند. همچنین رعایت فاصله زمانی قبل یا بعد از مصرف دارو و لبنیات لازم نیست و آهن بدون اختلال، به خوبی جذب می‌شود.

همه مکمل‌های این مجموعه فاقد گلوتن هستند تا برای بیماران مبتلا به سلیاک قابل استفاده باشند.

تنها راه تشخیصی کمبود آهن در بدن، آزمایش خون است و نتیجه آزمایش باید توسط پزشک متخصص بررسی و مشخص گردد.

مصرف بیش از اندازه آهن خطرناک بوده و سبب ایجاد مسمومیت با آهن و آسیب‌های جبران ناپذیر به اندام می‌شود. در نتیجه علاوه بر خودداری از مصرف بیشتر از دوز توصیه شده، از مصرف خودسرانه آهن خودداری کنید.

بیماران مبتلا به هموکروماتوزیس، هموسیدروزیس، آنمی‌همولیتیک و افرادی که به هر یک از اجزای این محصول حساسیت دارند باید از مصرف آن جدا خودداری کنند.

نیازی به نگهداری در دمای یخچال نیست و باید در محلی خنک، دور از نور و تابش مستقیم خورشید قرار داده شوند.