قطره آهن

لیپـوزوفـر

®

مکمل خوراکی 30 میلی‌لیتری آهن لیپوزومال

مکمل خوراکی 30 میلی‌لیتری آهن لیپوزومال حاوی 7 میلی‌گرم آهن به فرم لیپوزومال در هر یک میلی‌لیتر با ملح پیروفسفات برای پیشگیری از فقر آهن مناسب می‌باشد. این فرآورده فاقد گلوتن، بدون عوارض شایع و تداخلات دارویی آهن، دارای طعم مطلوب و خوشایند تافی است.
قطره خوراکی لیپوزوفر® دارای فرمولاسیون پیشرفته آهن به فرم لیپوزومال است. آهن لیپوزومال، آهن فریک پیروفسفات محصور شده داخل غشای دولایه کروی فسفولیپیدی است که جذب بالاتر و عوارض گوارشی کمتری دارد. یون آهن در این ساختار کروی هیچگونه تماس مستقیمی با دندان‌ها و لثه ندارد، بنابراین عارضه‌ی سیاه شدن دندان‌ها در این فرمولاسیون مشاهده نمی‌شود. همچنین به علت عدم تماس آهن با مخاط دستگاه گوارش، عوارض شایع مصرف آهن از جمله تهوع، دل درد و یبوست با مصرف قطره آهن لیپوزومال ایجاد نمی‌شود. زیرا آهن لیپوزومال به صورت دست نخورده وارد روده شده و از دیواره‌های روده که محل اصلی جذب آهن است، بدون عارضه جذب می‌گردد. مزیت دیگر قرار گرفتن آهن در ساختار لیپوزومال، نداشتن تداخل مصرف با لبنیات و سایر داروها همچنین پوشاندن طعم نامطلوب فلزی آهن می‌باشد، در نتیجه مصرف این قطره با داشتن طعم تافی برای نوزاد و کودک بسیار دلچسب و خوشایند است.
آهن در رشد و نمو نوزاد و کودک، همچنین تولید گلبول قرمز نقش حیاتی دارد و کمبود آن در طولانی مدت منجر به کم خونی و اختلال رشد نوزاد و کودک و تکامل سیستم عصبی می‌شود.

روزانه یک میلی‌لیتر یا طبق دستور پزشک مصرف گردد.

  • مصرف بیش از مقدار توصیه شده بدون دستور پزشک مجاز نیست.
  • قبل از مصرف تکان داده شود.
  • فقط از قطره چکان مدرج داخل فرآورده استفاده شود.
  • در صورت داشتن آلرژی و حساسیت به هر یک از اجزای فرآورده، از مصرف آن خودداری شود.
  • بعد از باز شدن تا 3 ماه قابل مصرف می‌باشد.
  • در دمای کمتر از 25 درجه سانتی‌گراد، محل خشک، خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.